Ak máte vy alebo niekto, koho poznáte, problém s hraním a potrebujete pomoc, volajte 1-800 GAMBLER

Liga národov: Francúzsko zlyhalo

05 júna 2022 04:40:29 EST

Úradujúci víťazi Ligy národov prehrali v úvodnom zápase skupinové fázy s Dánskom, ktoré je stále výzvou pre veľké tímy. Ďalším veľkým prekvapením bola porážka Holandska v Belgicku.

Prvý hrací deň tretieho ročníka Ligy národov priniesol dva výsledky, ktoré boli vzhľadom na potenciál oboch porazených tímov a výhodu domáceho prostredia, v ktorom svoje zápasy odohrali, nečakané.

Francúzsko a Belgicko, ktoré boli vo svojich skupinách favoritmi na postup do Final Four, sa stretli s dvoma tímami, ktoré stále posilňujú, s Dánskom a Holandskom. Holandsko má kurz na výhru celého vysdania Ligy národov 3.25.

Semifinalisti minuloročných majstrovstiev Európy vtrhli do Saint-Denis s jedným hráčom, ktorý urobil rozdiel. Reč je o Andreasovi Corneliusovi. Útočník Trabzonsporu využil svoju polhodinu na parížskom ihrisku na obrat skóre, keď sa trafil v posledných minútach zápasu. Francúzsko sa predtým ujalo vedenia skvelým gólom Karima Benzemy, ktorý je v tejto sezóne stále v skvelej forme av posledných desiatich zápasoch za Les Bleus strelil desať gólov.

Mbappe vyvolal strach pri Fracnii

Nielenže zverenci Didiera Deschampsa prerušili svoju domácu neporaziteľnosť na turnaji a po prehre s Holandskom v roku 2018 utrpeli druhú porážku v histórii Ligy národov. Aby toho nebolo málo, Kylian Mbappé musel byť o polčase vystriedaný kvôli zraneniu ľavého kolena, ktoré utrpel v prvej polovici. Francúzsko má kurz na výhru Ligy národov 12122.00.

Útočník PSG nemohol nastúpiť do zápasu, a hoci podľa asistenta francúzskeho trénera nejde o nič vážne, mohol by byť pre túto sériu zápasov v skupine veľkou stratou. Francúzsko teraz čaká budúci pondelok cesta do Chorvátska, ktoré tiež utrpelo ťažkú porážku, keď v úvodný deň prehralo 0:3 s Rakúskom. Úradujúci vicemajstri sveta podľahli za pouhých 15 minút góly Arnautoviča, Gregoritscha a Sabitzera.

Belgicko bez Courtoisa stagnuje

Úvodný zápas proti Holandsku začal pre Belgicko katastrofálne. Zverenci Roberta Martineza, ktorí boli v minulej sezóne blízko finále turnaja, boli nad sily Holanďanov. Bol to duel, ktorý rozhodol gól Bergwjina v posledných minútach prvého polčasu. Gól, ktorý sa červeným diablom nepáčil, a to bol len začiatok toho, čo malo prísť v druhom polčase. Belgicko má kurz na výhru Ligy národov 51.00.

Počas iba štrnástich minút s dvoma gólmi presadil útočník Blaugranas Memphis Depay a ďalší gól pridal Dumfries, na ktorého gól doplatil v nastavenom čase bývalý hráč Valencia Batshuayi. Bola to krutá rana pre Belgicko, ktorá sa teraz musí snažiť o návrat do Final Four súťaže. Ďalšia príležitosť sa vyskytne opäť doma proti Poľsku, ktoré v úvodnom zápase porazilo Wales a udržalo sa na čele skupiny spolu s tímom Louisa van Gaala.

Deň zakončili štyri zápasy nižších divízií. V Lige C porazil Kazachstan Azerbajdžan 2:0 a Slovensko na domácej pôde Bielorusko 0:1, oba zápasy sa odohrali v skupine 3 tejto kategórie. V Lige D porazilo Lotyšsko Andorru 3:0 a Moldavsko Lichtenštajnsko 0:2.

Ragnickovi sa na medzinárodnej scéne darí

Nový tréner rakúskej reprezentácie Ralf Rangnick oslávil perfektný debut víťazstvom 3:0 v Chorvátsku. Kapitán David Alaba za Rakúšanov ani nehral. O ďalšie prekvapenie sa postaralo Dánsko, ktoré porazilo majstrov sveta z Francúzska 2:1. Holandsko naopak jasne porazilo Belgicko. Nemecký národný tím čaká prvý zápas Ligy národov proti obávanému Taliansku.

Podpis Ralfa Rangnicka ako nového trénera rakúskeho tímu bol rozpoznateľný od samého začiatku. Skorý tlak mal súperovi spôsobiť problémy, ale Chorvátsko bolo v prvom polčase lepším tímom. Rakúsko má kurz na výhru Ligy národov 12122.00.

Nemec sa však držal svojej taktiky a Rakúsko začalo pomaly, ale iste dominovať. Najneskôr s obnovením hry bol outsider lepším tímom a ujal sa vedenia zásluhou Marka Arnautoviča. V 54. minúte zvýšil na 2:0 Gregoritsch z Augsburgu av 57. minúte upravil na 3:0 Sabitzer. Luka Modrič, ktorý pred niekoľkými dňami vyhral s Realom Madrid Ligu majstrov, sedel na lavičke Chorvátov celých 90 minút. Rovnako tak David Alaba, ktorý dostal voľno, ale v budúcom zápase by mal hrať.

Rangnick je prvým rakúskym reprezentačným trénerom, ktorý vyhral svoj prvý medzinárodný zápas s nulou, od debutu Hansa Krankla v roku 2002. Rangnick viedol Manchester United do konca sezóny av budúcej sezóne ho nahradí Holanďan Erik ten Hag.