Ak máte vy alebo niekto, koho poznáte, problém s hraním a potrebujete pomoc, volajte 1-800 GAMBLER

Medzinárodný futbal: Taliansko sa zbavilo pochybností

08 júna 2022 06:25:42 EST

Azzurri vyhrali svoj prvý súťažný zápas od októbra minulého roka triumfom 2:1 nad Maďarskom, dostali sa na čelo skupiny 3 a využili remízu 1:1 medzi Nemeckom a Anglickom.

Talianska futbalová reprezentácia prežíva veľmi chúlostivé obdobie, keďže po víťazstve na poslednom EURO 2020 bola vynechaná z budúcich majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré sa budú konať v Katare. Bola to tvrdá rana pre národný tím, ktorý vynechal aj posledný ročník turnaja, keď päť oficiálnych zápasov v rade nevyhral.

Azzurri sa v druhý deň Ligy národov doma s Maďarskom zbavili pochybností a gólmi Nicolò Barellu a Lorenza Pellegrina vyhrali zápas, v ktorom dominovali od prvého polčasu. V druhom polčase sa presadil Gianluca Mancini, ale štatistiky ukazujú jasnú taliansku prevahu počas celých 90 minút.

Zverenci Roberta Manciniho tak zostávajú na čele skupiny 3 v náročnej skupine s Maďarskom, Nemeckom a Anglickom. Taliansko má momentálne na konte štyri body z dvoch zápasov, takže je odkázané na seba, aby sa na tomto turnaji dostalo do vyraďovacej fázy druhýkrát po sebe.

Kurz na to, že Taliani vyhrajú šampionát v Katare, je 12122.00.

Nadchádzajúce zápasy Talianska v Lige národov:

- Anglicko - Taliansko (11. júna o 20:45 h).
- Nemecko vs. Taliansko (14. júna, 20:45 h)
- Taliansko vs. Anglicko (23. septembra o 20:45 h)
- Maďarsko vs. Taliansko (26. septembra o 20:45 h)

Kane si v Nemecku vynútil remízu

Veľký zápas dňa sa odohral medzi Nemeckom a Anglickom, ktoré si nemohlo dovoliť zaváhať, ak sa chcelo udržať v boji o prvé miesto. Nemci išli do vedenia ako prví zásluhou Jonasa Hofmanna, ale o pár minút na to bol Harry Kane opäť pri penalte.

Oba tímy už nie sú v boji o prvé miesto, hoci ich ešte čakajú štyri rozhodujúce zápasy. Vyrovnané podmienky v takzvanej "skupine smrti" by však mohli spôsobiť, že tieto malé bodové rozdiely budú neprekonateľné, najmä keď Maďarsko je zmierené s tým, že hodí uterák do ringu a už vie, aké je to prekvapiť po výhre nad Angličanmi.

Najdôležitejším momentom zápasu bol Kaneov 50. gól v drese "troch levov", ktorým sa posunul na šieste miesto v tabuľke strelcov svojej krajiny. Útočník Tottenhamu Hotspur sa od EURO 2020 presadil už 16-krát, čím prekonal Michaela Owena, Jimmyho Greavesa, Garyho Linekera a Bobbyho Charltona.

Kurz na to, že Angličania vyhrajú šampionát v Katare, je 8.00.

Žiadne veľké prekvapenia v deň konania

Ďalšími veľkými favoritmi dňa boli Fínsko a Bosna a Hercegovina, ktoré vyhrali svoje zápasy v skupine 3 Ligy B a sú na čele tabuľky s rovnakým počtom bodov. Severania sú favoritmi na postup, ale ich súperi ukazujú veľkú odolnosť a už si proti nim pripísali remízu na ihrisku, ktorá im dáva výhodu domáceho prostredia. V podobnej situácii sú aj Turecko a Luxemburg, ktoré vyhrali prvé dve kolá a budú musieť hrať proti sebe o prvé miesto v skupine 1 Ligy C.

- Fínsko - Čierna Hora (2:0)
- Taliansko vs. Maďarsko (2-1)
- Nemecko - Anglicko (1-1)
- Bosna a Hercegovina - Rumunsko (1:0)
- Litva vs. Turecko (0-6)
- Faerské ostrovy vs. Luxembursko (0-1)