Ak máte vy alebo niekto, koho poznáte, problém s hraním a potrebujete pomoc, volajte 1-800 GAMBLER

Wales oslavuje postup na MS

06 júna 2022 05:38:13 EST

Wales v baráži vyradil Ukrajinu 1:0 a po prvýkrát od roku 1958 si zahrá na majstrovstvách sveta vo futbale, ktoré sa konajú v Katare.

Futbalisti Walesu a Ukrajiny nastúpili na zápas o postup na MS a vo finále play off o postup na šampionát v Katare zdolali na domácom ihrisku v Cardiffe Ukrajinu, v ktorom rozhodol vlastným gólom Andrija Jarmolenka.

Waleský futbalista Gareth Bale je spokojný, pretože po účasti na EURO sa pozrie aj na MS. Tento turnaj, ktorý sa uskutoční od 21. novembra do 18. decembra, pozná 30 z 32 účastníkov. Wales zaháji svoju druhú účasť medzi elitou duelom s USA. V skupine B ho čaká ešte Irán a ostrovné derby s Anglickom.

Zápas v Cardiffe rozhodol o poslednom postupujúcom z európskej časti kvalifikácie. Pôvodne sa mal hrať rovnako ako ďalšie stretnutie play off v marci, kvôli ruskej invázii na Ukrajinu bol ale presunutý na jún. Ukrajina sa do finále kvalifikovala stredajším víťazstvom 3:1 nad Škótskom.

Ukrajina smúti

Proti ďalšiemu ostrovnému súperovi už ale Ukrajinci neuspeli. Duel rozhodla situácia z 34. minúty, keď domáca hviezda Bale poslal z priameho kopu strieľaný center do vápna a Jarmolenko si zrazil loptu hlavou do vlastnej siete. Velšania dali v kvalifikácii siedmy gól zo štandardnej situácie.

Oba celky si vypracovali po zmene strán niekoľko gólových príležitostí, skóre už sa ale nezmenilo. V najväčšej šanci trafil striedajúci Johnson tyč. Ukrajina súpera prestrieľala 24:9, na rozdiel od "Drakov" ale zatiaľ druhú účasť na majstrovstvách sveta nepridala.

Portugalci v Lige národov hviezdia

Futbalisti Portugalska v 2. kole Ligy národov porazili na svojom ihrisku 4:0 Švajčiarsko.

Dvomi gólmi sa blysol útočník Cristiano Ronaldo, ktorý na rozdiel od duelu so Španielskom začal v základnej zostave. Majstri Európy z roku 2016 sa posunuli na čelo skupiny A2 o skóre pred českou reprezentáciou, ktorá doma remizovala 2:2 so Španielskom.

Portugalci otvorili skóre po štvrťhodine, keď po Ronaldovej strele z priameho kopu dorazil loptu do brány Carvalho. Ronaldo sa dočkal v 35. minúte po Jotovej prihrávke a vzápätí pridal z dorážky druhý gól. Historicky najlepší strelec medzištátnych zápasov tak navýšil svoj strelecký účet v reprezentácii na 117 gólov.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty siahal aj po hetriku, tretí gól krátko po pauze ale strelil z ofsajdu. V 68. minúte uzavrel výsledok Cancelo. Portugalci porazili Švajčiarov tretíkrát v rade.

V skupine B4 zostali stopercentní Nóri, ktorí zvíťazili 2:1 v severskom derby vo Švédsku. Obe trefy víťazov obstaral kanonier Erling Haaland, ktorý predĺžil streleckú sériu v národnom tíme na sedem zápasov. Počas nich nasádzal celkom 11 gólov. V druhom zápase skupiny vyhralo Srbsko doma 4:1 so Slovinskom.