Ak máte vy alebo niekto, koho poznáte, problém s hraním a potrebujete pomoc, volajte 1-800 GAMBLER

Premier League zažil drámu

16 mája 2022 04:05:47 EST
Jack Grealishsi zahral proti West Ham United

Man City má napriek nedeľňajšej remíze 2:2 na pôde West Hamu svoj osud titulu stále vo vlastných rukách, pričom sa zdá, že boj o zostup bude drámou až do záveru sezóny.

Bola to akčná nedeľa v Premier League, pretože zvraty prichádzali pravidelne počas siedmich zápasov, pričom výsledky mali obrovský vplyv na hornú a dolnú časť tabuľky.

City stále drží opraty vo svojich rukách

Zdalo sa, že to bude pre Citizens nočná mora po tom, čo v polčase prehrávali na londýnskom štadióne 0:2.

Anglický útočník Jarrod Bowen strelil oba góly za Hammers - možno rozhovor pre letný prechod na Etihad Stadium - a jeho vzpera opustila City s horou, na ktorú sa o prestávke vyšplhal.

Kouč Pep Guardiola však musel svojim hráčom počas prestávky dohovárať, pretože po prestávke vystúpili s obnovenou vervou, pričom anglický stredopoliar Jack Grealish v 49. minúte dal gól.

Obranca West Hamu Vladimir Coufal potom zamieril do zadnej časti vlastnej bránky, pričom do konca zostávalo len niečo vyše 20 minút, kým alžírsky reprezentant Riyad Mahrez premárnil skvelú príležitosť a ukoristil víťazstvo, keď sa jeho priamy kop v 86. minúte podarilo zachrániť.

Remíza znamená, že City je o štyri body vpredu, pričom zostáva jeden zápas, hoci Liverpool má šancu znížiť tento rozdiel na jediný bod, keď v utorok večer cestuje do Southamptonu.

Guardiolovi muži stále vedia, že víťazstvo v posledný deň kampane doma s Aston Villou si zaistia titul v Premier League, zatiaľ čo prehra The Reds v St Mary's bude znamenať pre City automatický zisk ligovej trofeje.

Liverpool bude dúfať, že sa mu podarí dotiahnuť súboj o titul do posledného dňa kampane a udržať si nádej na dokončenie štvorky – ktorá bude k dispozícii 1. septembra – po tom, čo klub nedávno vyhral FA Cup a pridal do svojho kabinetu druhú trofej. Kurz na zisk štvorice trofejí je 9.00.

Tottenham zabral

Odohrali sa aj veľké zápasy tímov zo spodnej časti tabuľky, počnúc porážkou Burnley 0:1 na ihrisku Tottenhamu v nedeľňajšom zápase.

Trest Harryho Kanea na konci prvého polčasu stačil na to, aby sa Spurs vyšplhali na štvrté miesto v tabuľke, čím sa dostali o dva body pred Arsenal, keďže boj o štvrté miesto pokračuje.

Čo sa týka Clarets, táto porážka ich opustila o jedno miesto v zostupovej zóne, no ponúkla Leedsu šancu vyskočiť z posledných troch v ich súboji o 14:00 doma s Brightonom.

Čajky viedli pri prestávke po zásahu Dannyho Welbecka, ale belasí strelili dramatický vyrovnávajúci gól hlboko do prestávky cez Pascala Struijka a ukoristili potenciálne kľúčový bod.

Muži Jesseho Marscha sa s týmto podielom koristi presťahovali na Elland Road, jeden bod pred Burnley, ktorí majú v rukách hru v drese West Yorkshire.

Everton sa musí viac snažiť

Po predchádzajúcich výsledkoch, ktoré sa týkali Burnley a Leeds, išiel Everton na domáci zápas s Brentfordom s vedomím, že víťazstvo im zabezpečí bezpečnosť, ale nepodarilo sa to a prehral.

Pritom Everton začal perfektne, keď v 10. minúte vsietil Dominic Calvert-Lewin, no ich radosť sa zmenila na zúfalstvo len o osem minút neskôr, keď bol Jarrad Branthwaite vylúčený za to, že zrazil Ivana Toneyho na hranici šestnástky.

Vylúčenie bolo pre Everton 103. v histórii Premier League - po tom, čo sa dostal pred 102 Arsenalu, je na čelo tejto kategórie.

Brentford vyrovnal skóre, keď v 37. minúte premenil strelu Seamus Coleman do vlastnej siete, ale Everton sa dokázal vrátiť dopredu v prestávke v prvom polčase, keď Richarlison strelil penaltu po tom, čo bol faulovaný v okolí.

V druhom polčase to bol zo strany Franka Lamparda poriadna bitka, keď sa Bees presadili s mužskou prevahou a hostia vyrovnali v 62. minúte nádhernou hlavičkou Yoane Wissa.

Len o dve minúty neskôr sa Brentford ocitol vpredu, keď sa Rico Henry, bez označenia, postavil vysoko pri vzdialenejšej žrdi a vystrelil hlavičkou do vzdialenejšieho rohu.

Bolo dosť času na to, aby sa hostitelia zredukovali na deväť mužov, keď Salomon Rondon dostal svoj pochodový rozkaz na hlúpy výpad s dvoma nohami, aby predĺžil klubový rekord červených kariet v Premier League na 104.

Po prehre je Everton v tabuľke na 16. mieste, len dva body pred zostupovou zónou, ktorá smeruje do štvrtkového kľúčového domáceho súboja proti Crystal Palace. Strana Franka Lamparda má kurz na to, aby sa udržala v top lige 1.083 to stay up.

Stávky na Futbal

Pre hranie musíte mať nad 21 rokov.
Ak máte Vy alebo niekto, koho poznáte, problém s hraním a potrebujete pomoc, volajte
1-800 GAMBLER.
Spoločnosť Hillside (New Jersey) LLC je regulovaná Úradom pre dohľad nad hraním (Division of Gaming Enforcement) v New Jersey na základe dočasnej licencie č. 477-50
© 2001-2022 bet365. Všetky práva vyhradené.