Ak máte vy alebo niekto, koho poznáte, problém s hraním a potrebujete pomoc, volajte 1-800 GAMBLER

Tenis: Berlin neuvidí Swiatekovú

11 júna 2022 04:39:26 EST

Víťazka French Open a jednotka rebríčka WTA Iga Swiateková kvôli problémom nehrá na turnaji v Berlíne a zotavuje sa, aby mohla hrať na Wimbledone.

Poľská tenisová superhviezda v tomto roku dominuje ženskému tenisu a jej skvelá forma pokračovala na uplynulom French Open.

Vo finále v Paríži porazila americkú juniorku Cori Gauffovú a vďaka tomu si do zbierky pripísala druhý Grand Slam v kariére a neprehrala už 35 zápasov.

Avšak teraz sa rozhodlo odmietnuť účasť na tzv. prípravnom turnaji pred Wimbledonom, kde sa chce opäť pokúsiť získať Grand Slam. V tejto chvíli má Swiateková kurz na triumf 2.50.

Swiateková nehovorí o šanciach

Niet divu, že je teraz Swiateková zarazená po takom skvelom vstupe do sezóny. Za to vyslúžila známku najobávanejšej súperky.

Jej víťazná šnúra odštartovala v Katare, kde vo finále porazila Anett Kontaveitovú, následovalo víťazstvo v Indian Wells, Miami Open, Stuttgarte av Ríme, kde sa v rebríčku WTA posunula na prvú priečku.

Preto sa pred štartom French Open stala prvou nasadenou na turnaji, ktorý ako juniorka vyhrala pred dvoma rokmi.

V tohtoročnom finále senioriek ale bola profesionálna a necítila žiadny tlak, keď svoju súperku zmietla. Avšak Gauffová sa na turnaji nenechala zahanbiť a určite sa bude v budúcnosti radiť medzi popredné tenistky.

Na French Open postúpila do finála bez straty setu, ale po náročnom programe začala Swiateková pociťovať problémy s ramenom. Dvadsaťjedenročná tenistka na Twitteri oznámila, čo bude v nasledujúcich týždňoch nasledovať.

"Kvôli problémom s ramenom bohužiaľ musím odstúpiť z turnaja v Berlíne. Ospravedlňujem sa, ale tohto turnaja sa tento rok nezúčastním."

Swiateková je pripravená prepísať históriu

Jej šnúra výhier je najdlhším rekordom od chvíle, čo rovnaký počet zápasov v roku 2005 vyhrala Venus Williamsová, ale určite chce pokračovať, pretože najdlhšiu šnúru drží zo starej éry Martina Navrátilová, ktorá v roku 1984 zaznamenala 74 víťazstiev.

Swiateková sa navyše stala iba desiatou hráčkou v modernej ére, čo vyhrala viac ako jeden titul na French Open. Teraz sa pokúsi získať do zbierky vysnívaný Wimbledon.

Počas svojej kariéry sa zúčastnila iba dvoch Wimbledonov. Najlepší výsledok zaznamenala vlani, keď v semifinále prehrala proti Ons Jabeurovej. ale tentokrát je to ale už iná hráčka s nabitými skúsenosťami.

Krajčíková chradne

Tenistka Barbora Krejčíková sa po neúspešnej obhajobe titulov na French Open prepadla v rebríčku WTA v dvojhre z druhého miesta na 14. Najvyššie postavenou Češkou v dvojhre je teraz Karolína Plíšková na siedmom mieste.